آبشار شیرآباد، آبشاری پلکانی در قلب جنگل های گلستان + تصاویر و ویدئو

  • ۳۰ مرداد ۱۳۹۷

آبشار زیبای شیرآباد با طبیعتی بکر در استان گلستان 

آبشار شیرآباد یکی از زیبا ترین آبشارهای استان گلستان، در ۷ کیلومتری جنوب شهر خان‌ببین و در نزدیکی روستایی به نام شیرآباد در میان دره ای زیبا واقع شده است. این آبشار در کنار جنگل زیبا به یکی از شاهکارهای طبیعت تبدیل شده است. برای دیدن این آبشار باید از میان پارک جنگلی عبور کرد که دیدن منظره زیبایی از آبشار و جنگل آرامش وصف ناپذیری در وجود شما زنده می گرداند و بهترین لحظات را برای شما عزیزان به ثبت می رساند.

 دیدنی های استان گلستان ، آبشار شیرآباد

آبشار زیبای شیرآباد

 ایران، جاذبه های گلستان ، آبشار شیرآباد

آبشار جذاب شیرآباد

آبشار شیرآباد در واقع از مجموعه ۱۲ تا آبشار گوچک و بزرگ می باشد که هر کدوم جلوه زیبایی را از خود به نمایش می گذارد. این آبشارها در امتداد یکدیگر می باشند و به صورت پلکانی در مسیر رودخانه ی خروشان شیرآباد قرار گرفته اند. دیدن یکی از آنها کافیست تا شما را برای دیدن دیگر آبشارها راهی اعماق دره ی جنگلی کند. بزرگترین‌ آبشار آن‌ با ارتفاع‌ ۳۰ متر و حوضچه‌های‌ پای‌ دیواره‌ آن‌ به‌ ترتیب‌ ۴۰ و ۸۰ متر عمق‌ دارد.

 دیدنی های استان گلستان، آبشار شیر آباد

آبشار پلکانی شیرآباد

برای دیدن این آبشار ها باید به قلب جنگل بروید. در میان راه شما محو درختان سر به فلک کشیده و زیبایی های جنگل می شوید. صدای زیبای جنگل که تلقیفی از جوش و خروش آب و پرندگان و خش خش درختان حس های آرام و دل انگیزی را به شما هدیه می دهد که لذت خاصی دارد. شما می توانید وسایل مورد نظر پیک نیک را بردارید و به همراه عزیزانتان بهترین لحظات را در این جنگل زیبا سپری کنید.

 ایران، طبیعت بکر گلستان، آبشار شیرآباد

آبشار شیرآباد در دل جنگل

 استان گلستان، آبشار شیرآباد

نمایی جذاب از طبیعت بکر کنارآبشار شیرآباد

حوضچه های پایین آبشار محل مناسبی برای تفریح مهیج و لذت بخش آب تنی و شیرجه زدن است. هم چنین دیواره های کنار آبشار را می توانید برای دره نوردی و صخره نوردی انتخاب کنید و با استفاده از وسایل و تجهیزات مورد نیاز تجربه جذابی از این ورزش های مهیج داشته باشید. طبیعت دست نخورده و زیبای اطراف آبشار شیر آباد این محیط را به مکانی بکر و زیبا تبدیل کرده است. زیبایی های ایران تموم شدنی نیستند هر استانش دارای طبیعتی بکر و رویایی می باشد که سالانه پذیرای تعداد زیادی گردشگر است. جزیره کیش یکی از مکان های محبوب گردشگران است که هر روز بر طرفدارانش افزوده میگردد. برای سفر به کیش با توجه به آمار بازدید کنندگان و قیمت های زیاد تورهای کیش وب سایت ما تورهای کیش به ویژه تورکیش از مشهد را با قیمت های باورنکردنی ارائه می دهد.

 مکان های جذاب ایران، آبشار شیرآباد

شیرجه زدن در حوضچه های آبشار شیرآباد

 جاذبه های گردشگری گلستان، آبشار شیرآباد

صخره نوردی در کنار آبشارهای شیرآباد

در کنار این آبشار و جنگل زیبا که گردشگران و طبیعت دوستان بسیاری را از هر نقطه ایران به سوی خود جذب می کند. دیدنی منحصر بفرد دیگری به نام غار آبشار شیرآباد وجود دارد.  این آبشار در ارتفاع حدود ۳۵۰ متری از سطح دریا و پس از آبشار اول قرار گرفته است. قطر دهانه ی این غار حدود ۱۵-۹ متر می باشد و آب سردی در کف آن جریان دارد که به رودخانه شیرآباد می ریزد. به دلیل داشتن شرایط مطلوب و وجود آب در درون غار، گونه هایی از مهره داران و بی مهرگان نظیر گاماروس، عنکبوت، خرچنگ آب شیرین، خفاش، قورباغه جنگلی و گونه در حال انقراض سمندر غارزی ایرانی در آن زندگی می کنند.

 استان گلستان، غار آبشار شیرآباد

نمایی از غار جذاب آبشار شیرآباد

*

code

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه