۲۷۰ پروژه در حال اجرای تاسیسات گردشگری در مشهد

  • ۲۵ بهمن ۱۳۹۷

۲۷۰ پروژه در حال اجرای تاسیسات گردشگری در مشهد

 مشهد، اخبار مشهد

ابوالفضل مکرمی مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مشهد اعلام کرد: که در حال حاضر ۲۷۰ پروژه تاسیسات گردشگری هم اینک در سطح  استان خراسان رضوی با سرمایه گذاری ۸۰ میلیارد ریال در حال اجرا هستند و همچنین ایشان گفتند: روند اجرای این تعداد پروژه تاسیسات گردشگری در سطح خراسان رضوی با پیشرفت ۴۵ در جریان است.
خراسان رضوی قطب گردشگری مذهبی ایران است که سالانه گردشگران ایرانی و خارجی بسیاری به این کشور سفر می کنند. از این رو این استان از نظر تعداد تاسیسات گردشگری رتبه نخست  را در کشور دارد.  که در حال حاضر دو و هزار و ۲۳۰ واحد تاسیسات گردشگری فعال در خراسان رضوی وجود دارند که نقش اساسی در رونق اقتصادی استان ایفا می کنند.
آقای ابوالفضل مکرمی بر نقش تاثیرگذار بهره برداری از ۲۷۰ پروژه تاسیسات گردشگری در ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم در خراسان رضوی اشاره و بیان کرد: با بهره برداری از این پروژه ها افزون بر ۱۰ هزار نفر به صورت مستقم در آنها شاغل می شوند.
مشهد به عنوان دومین کلانشهر مذهبی جهان با بیش از ۲۵۰ هزار نفر گنجایش اقامت موقت و دائم سالانه میزبان افزون بر ۳۰ میلیون گردشگر است. تاکنون هزار و ۵۰۰ اثر تاریخی فرهنگی خراسان رضوی در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده اند. این تعداد اثر که از سال ۱۳۱۰ تا پایان سال ۱۳۹۳ ثبت و دارای شماره ملی شده اند شامل ۹۳۰ بنای تاریخی، ۴۷۱ تپه و محوطه تاریخی، ۵۸ مورد میراث معنوی، ۲۸ مکان رویداد انقلاب اسلامی، چهار اثر طبیعی و دو اثر منقول است. اگر قصد سفر به شهر مقدس مشهد را دارید می توانید از تورهای مشهد با قیمت های استثنایی استفاده  کنید و با بهترین فیمت ها سفر کنید.
 منبع: خبربان

*

code

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه